LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron Ramën/ Është kufomë politike, nuk ka shpëtim

5 Mars 2023, 17:54, Politikë CNA
Berisha paralajmëron Ramën/ Është kufomë politike, nuk
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka paralajmëruar me tone të ashpra kryeministrin Edi Rama gjatë mbledhjes me Këshillin Kombëtar.

Berisha e quajti Ramën kufomë politike, ndërsa tha se nuk ka shpëtim për kreun e qeverisë.

Sipas tij, kryeministri i vendit do të ketë fatin e ish0zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal

“Edi Rama, është në hetim dhe në hetim të thellë. Është kufomë politike dhe asgjë nuk mund të shpëtojë atë, aq sa mund të shpëtojë të korruptuarin e tij, McGonigal. Dy ditë më parë, kryetari i Komitetit Juridik të Senatit të SHBA, demokrati Durbin në ndërhyrjen e tij, u ndal në mënyrë të posaçme në pagesat që janë bërë nga Rama-Duçka, McGonigalit, veprimtarinë e tij në Shqipëri dhe të gjithë këto ju garantoj se janë vetëm një pjesë e veprimtarisë kriminale të zhvilluar në Tiranë. Një publicist i njohur amerikan shkruante dje; Gjyqi i McGonigal duhet të zhvillohet në Tiranë. Kaq e rëndë është dosja e tij”, theksoi ai ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga