LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ka vetëm një PD”/ Berisha mesazh demokratëve: Mbështesni kandidatët tanë

5 Mars 2023, 17:58, Politikë CNA
“Ka vetëm një PD”/ Berisha mesazh demokratëve:
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është drejtuar me një mesazh demokratëve, teksa ka folur për rikthimin në Gjykatën e Faktit të çështjes së vulës.

Gjatë fjalës në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Berisha tha se sonte do të përcaktohet qëndrimi përfundimtar i PD-së.

Ai i bëri thirrje demokratëve të mbështesin kandidatët e dalë nga primaret, pasi theksoi se PD-ja është vetëm një.

“Këshilli Kombëtar duhet të përcaktojë sonte qëndrimin përfundimtar. I bëj thirrje çdo demokrati dhe demokrateje, të mbështesë kandidatët e PD-së. Sot ka vetëm një Parti Demokratike në Shqipëri dhe ajo është partia e anëtarësisë së saj. Ajo është parti e pamposhtur. Gabojnë shumë rëndë ata të cilët mendojnë se me vendime antikushtetuese do mundin të mposhtin këtë forcë politike”, u shpreh ai ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga