LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ PD depoziton në KQZ dokumentacionin për regjistrim

5 Mars 2023, 21:38, Politikë CNA
Zgjedhjet e 14 majit/ PD depoziton në KQZ dokumentacionin për
Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Ledio Nuraj

Përfaqësuesit ligjorë të Partisë Demokratike në KQZ, Ledio Nuraj dhe Franc Nuri depozituan pak minuta më parë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dokumentacionin për regjistrimin e PD-së në zgjedhjet e 14 majit.

Në një prononcim për mediat, Nuraj tha se regjistrimi u krye në përputhje me Kodin Zgjedhordhe brenda afatit të KQZ-së.

“Sapo depozituam kërkesën për regjistrim të PD në zgjedhjet vendore të 14 majit është e firmosur nga kryetari i PD, Berisha dhe është në përputhje me Kodin Zgjedhor të Shqipërisë dhe KQZ-së bazuar në nenin 64 kemi depozituar kërkesën për regjistrim në respektim të afatit të caktuar më 6 mars”, u shpreh ai.

Dokumentacioni mban firmën e kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Regjistrimi në KQZ vjen menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së./ CNA.al

Zgjedhjet e 14 majit/ PD depoziton në KQZ dokumentacionin për

Zgjedhjet e 14 majit/ PD depoziton në KQZ dokumentacionin për

Lajmet e fundit nga