LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka zbardh detaje/ Rezoluta që u miratua në mbledhjen e Këshillit Kombëtar

5 Mars 2023, 20:25, Politikë CNA
Paloka zbardh detaje/ Rezoluta që u miratua në mbledhjen e
Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka, ka zbardhur detaje nga mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Paloka konfirmoi se PD do të hyjë në zgjedhje me koalicion.

Gjithashtu, ai bëri me dije se është miratuar një rezolutë, e cila dënon qëndrimin e Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt.

Gjithashtu ajo përcakton se PD është vetëm një dhe se është vendosur për të fituar zgjedhjet.

““Këshilli Kombëtar është organi më i lartë që mund të marrë vendime në PD. Gjatë gjithë mbledhjes, nuk pati asnjë ide apo propozim të mos hyjmë në zgjedhje. PD do të hyjë në zgjedhje me bindje që do të fitojë. Kjo ishte pika e parë, pika e dytë që u diskutua ishte se si do të hyjmë në zgjedhje. Pati ide për koalicion dhe kandidatë të pavarur. Këshilli vendosi që do të hyjmë me koalicion. U miratua dhe një rezolutë e përqëndruar në Këshillin Kombëtar. Ka një PD të bazuar në Këshillin e Anëtarësisë. Kjo parti do të hyjë në zgjedhje për t’i fituar ato. Janë disa parti me të cilat kemi marrëveshje. Janë teknikalitete që do të zgjidhen dhe nga kryesia. PL, Partia e të Drejtave të Njeriut dhe parti të tjera. Emri i koalicionit akoma nuk është vendosur. Do të ndjekim të gjitha afatet, i pari është nesër. Që nesër ne do të ndjekim të gjitha rregullat dhe do të regjistrojmë koalicionin tonë”, u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga