LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ironia therëse e Ylli Manjanit/ “Demokracinë ia dorëzojnë Sudes dhe i thurin lavde Dan Hutrës“

6 Mars 2023, 10:38, Politikë CNA
Ironia therëse e Ylli Manjanit/ “Demokracinë ia

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar ambasadoren Yuri Kim. Në një reagim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se shteti grek për aksidentin tragjik u ngrit në protesta dhe askush nuk hapi gojën për ta gjykuar, ndërsa në Shqipëri demokracia i është dorëzuar ambasadores.

A ka ende ndonjë shqiptar që ka gojë të shajë grekët?

Me një fërshëllimë u mblodhën dje dhe e dogjën sheshin. Flakë fare e bënë.

Shprehën indinjatë ndaj qeverisë së tyre, pa asnjë kompleks.

Si nuk dëgjojmë një ambasadë të huaj atje të bëjë gëk. As homologu i Sudes nuk ndjehet atje. Ta provojë po të dojë se i këndohet kulifruthi.

Pu pu pu, çdo ti kishin bërë Sudes po të guxonte të bënte këto që bën këtu...

Edhe për atë skenën e çajit do ta kishin masakruar, le pastaj ta lejonin të bënte presion gjykatës për të mos lejuar një parti të regjistrohet në zgjedhje..!

Me thënë të drejtën i dua shumë grekët.

Janë model unik demokracie.

Ndërkohë shqipot demokracinë ja dorëzojnë Sudes së radhës dhe i thurin lavde Dan Hutrës...”, shkruan Manjani./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga