LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gjendet zgjidhja”/ Bardhi: Opozita duhet të dalë me kandidatë të përbashkët

6 Mars 2023, 13:40, Politikë CNA
“Të gjendet zgjidhja”/ Bardhi: Opozita duhet të dalë
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi, gjatë mbledhjes së Kryesisë, ka bërë thirrje që të gjendet një zgjidhje dhe opozita të hyjë në zgjedhjet e 14 majit me një kandidat të përbashkët.

Duke qenë vetëm më pak se dy muaj larg zgjedhjeve, Bardhi thotë se fokusi duhet të jetë vetëm te zgjedhjet, për ta nxjerrë PD-në fituese.

“Secili prej nesh ka bërë betejë për ta bërë Partinë Demokratike fituese, alternativë qeverisëse. Gjatë kësaj kohe ka nevojë vetëm për maturi. Gjuha e urrejtjes nuk mund të ketë vend te ne. Jemi 70 ditë larg nga zgjedhjet. Fokusi ynë duhet të jenë vetëm zgjedhjet e 14 majt. Ne duhet të bëjmë çdo gjë që kemi në dorë, të ofrojmë çdo gjë, që të gjendet zgjidhje dhe PD e opozita të dalë me kandidatë të përbashkët”, ka thënë Bardhi në mbledhje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga