LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkesa e Alibeajt për t'u regjistruar në KQZ/ Berisha: Ai dhe Basha janë pengje të Ramës

6 Mars 2023, 12:44, Politikë CNA
Kërkesa e Alibeajt për t'u regjistruar në KQZ/ Berisha: Ai
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dhënë komentin e tij në lidhje me dokumentin e dorëzuar në KQZ nga përfaqësuesi i grupit të Enkelejd Alibeajt, për regjistrimin e partisë në KQZ për zgjedhjet e 14 majit.

Berisha është shprehur se Basha dhe Alibeaj janë pengje të Edi Ramës dhe zbatojnë urdhrat e tij.

Pengjet janë pengje. Zbatojnë vetëm urdhra të pengmarrësit. Nuk ekziston fraksioni. Ekziston fraksioni i pengjeve të Edi Ramës, që përbëhet nga dy persona: Lul Brava dhe AliBasha.

PD është një dhe vetëm një, është ajo e anëtarësisë, është ajo që ka mbështetjen masive te qytetarët shqiptarë, është ajo që ka vendimin e gjykatës së faktit për regjistrimin dhe nuk mund të goditet me asnjë mjet tjetër", tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga