LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Alibeaj s'kishte guxim ta çonte "vulën" në gjykatë"/ Paloka: Garancinë ia dha Rama

6 Mars 2023, 16:18, Politikë CNA

"Alibeaj s'kishte guxim ta çonte "vulën" në

Kryetari i Këshillit  Kombëtar të Partisë Demokratike Edi Paloka ka deklaruar se kreu i grupit të përçarësve të Partisë Demokratike nuk do kishte kurrë guximin të çonte në Gjykatën e Apelit çështjen e vulës.

Në një intervistë për gazetarin Thimi Samarxhiu ai deklaroi se Alibeaj e nisi këtë gjyq pasi e kishte të garantuar fitoren nga Edi Rama.

Ndër të tjera ai shtoi se Rama ka marrë peng Alibashën dhe simbolet e partisë.

Do bëjmë një koalicon me partitë e tjera. Të gjitgha partitë regjistrohen si subjekt më vete. Dje çuam shkresat për të regjistruar partinë. Ajo që ndodhi të premtën është pasojë e asaj që po ndodh prej disa kohësh Rama duke keqpërdorur dy personazhe si Alibeaj dhe Basha gjithë kjo lojë ka filluar në momenti  që u shpall non-grata Berisha e ka vazhduar deri të premtën. S’ka asnjë pikë dyshimi që këta që pretendojnë se janë Partia Demokratike janë thjesht shërbetor të Ramës. Kemi shkelje të Kushtetutës. As nuk flitet që të këmi bahkëpunim me këta personazhe , deputetët që kanë qenë pjesë e grupit Alibasha janë të ftuar të vijnë në Partinë Demokratike. Nuk do merrte guximin Alibeaj që të çonte çështjen e vulës në gjykatë se nuk e kishte dijeni por e nis sepse kishte garanci nga Rama. Në kundërshtim me ligjin Edi Rama mori peng Bashën Alibeaj dhe simbolet e partisë”, tha ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga