LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, takim “kokë më kokë” me Scholz/ Zbulohen arsyet

6 Mars 2023, 14:04, Politikë CNA
Rama, takim “kokë më kokë” me Scholz/ Zbulohen arsyet
Kryeministri Edi Rama dhe Olaf Scholz

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me kancelarin gjerman Olaf Scholz në Berlin.

Takimi do të mbahet ditë e nesërme, me datë 7 Mars, në orën 11:15, ku kryeministri Rama dhe kancelari Scholz do të zhvillojnë edhe një konferencë për shtyp në orën 12:30.

Në këtë takim pritet të diskutohet për Procesin e Berlinit, takimi i radhës i të cilit pritet të mbahet në vjeshtë të këtij viti në Tiranë.

Pjesë e diskutimeve pritet të jenë çështjet mes dy vendeve.

Gjithashtu do të mbahet dhe panairi orë turizmin ku do të preantohen disa nga destinacionet kryesore të Shqipërisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga