LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxehet Tritan Shehu/ “Si mund të zyrtarizoni Gazment Bardhin me 18 vota”

25 Maj 2023, 10:55, Politikë CNA

Nxehet Tritan Shehu/ “Si mund të zyrtarizoni Gazment Bardhin me 18

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ka ngritur zërin në Kuvend pasi e ka quajtur antikushtetues zyrtarizimin në Parlament të kreut të ri të grupit të PD-së, Gazment Bardhi.

Ai e cilësoi si të trupshëm këtë akt pasi Bardhi është zgjedhur nga 18 deputetë.

 “Prej kohësh në këtë sallë bëhen shkelje të procedurës, juve hu takon ta mbroni këtë Parlament… Përjashtohen deputetë në mënyrë arbitrare, dhe ju e justifikoni. Njoftoni zgjedhjen e dikujt si kryetar i grupit të PD-së me 18 vota që ka marrë, si munden të njoftohen zyrtarisht këtu? Votohet me 18 vota dhe zyrtarizohet këtu, turp i Zotit. Veprime antidemokratike. Qesharake për të gjithë, dhe për ju që e zyrtarizoni”, deklaroi Tritan Shehu.

“Kjo është çështje e tejkaluar, ka dy vite që është ngritur kjo procedurë’, u përgjigj Felaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga