LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Babalja” sulmon PD-në e vulës/ “Kanë dalë të katërtit”

25 Maj 2023, 10:18, Politikë CNA

“Babalja” sulmon PD-në e vulës/ “Kanë dalë

Deputeti Ervin Salianji, i njohur ndryshe si “Babalja”, në një deklaratë për gazetarët para Kuvendit ka sulmuar PD-në e vulës.

Ai u shpreh se ata që kanë dalë të katërtit në zgjedhjet e 14 majit nuk mund t'u kërkojnë llogari atyre që kanë dalë të dytët.

Salianji tha se kërkesën e llogarisë kanë të drejtë ta bëjnë demokratët dhe shoqëria.

"Do të vazhdohet sërish me të njëjtën mënyrë. Ka dhe një budallallëk. Ata që kanë dalë të katërtit u kërkojnë llogari atyre që kanë dalë të dytët. S’po them për vete se kam dalë i pari aty ku kam qenë. Demokratët dhe shoqëria kanë gjithë të drejtën që të kërkojnë llogari", tha Salianji./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga