LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk shkoi të votojë Presidentin/ Rama 'tallet' me Bashën

4 Qershor 2022, 19:40, Politikë CNA
Nuk shkoi të votojë Presidentin/ Rama 'tallet' me
Kryeministri Edi Rama

Parlamenti zgjodhi sot me 78 vota pro Bajram Begën si President të ri të Republikës.

Grupi parlamentar i Enkelejd Alibeajt nuk u shfaq në Parlament, ndërsa shumica e deputetëve të tjerë të opozitës dhe kryetari i PD-së, Sali Berisha, bojkotuan votimin pasi nuk iu dha fjala.

Ajho që u vu re ishte mungesa e ish-kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, i cili nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme plenare.

Për mungesën e tij u pyet nga gazetarët kryeministri Edi Rama, në një dalje për mediat, pas zgjedhjes së Presidentit.

Rama ironizoi Bashën, teksa u kërkoi gazetarëve të mos e zgjojnë nga gjumi.

Lëreni të flejë”, u përgjigj shkurtimisht kreu i qeverisë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga