LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një President dhe 5 opozita”/ Ironia e Patozit me ‘fuqinë përçarëse’ të Begajt

4 Qershor 2022, 21:13, Politikë CNA
“Një President dhe 5 opozita”/ Ironia e Patozit me

Ish-koordiantori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar votimin e Presidentit të Ri të Republikës sot në Kuvend.

Patozi shprehet me ironi se sot Parlamenti kishte një President dhe të paktën 5 opozita duke iu referuar votimit.

“NJË PRESIDENT DHE 5 OPOZITA

Sot në parlament kishim vetëm një President dhe të paktën 5 opozita.

Një që ishte kundër, një që abstenoi dhe tjetra që votoi pro Bajram Begës.

Dhe pastaj dy më të mëdhatë të cilat nuk votuan fare, por njëra që mosvajtjen në parlament nuk pranoi ta quante bojkot, kurse tjetra që braktisjen e sallës e konsideroi mbrojtje të kushtetutës nga junta ushtarake.

Fuqi të madhe përçarëse paske pasur, o President i zgjedhur!”/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga