LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘McGonigal’, nesër në interpelancë/ Rama përballet me opozitën në Parlament

1 Shkurt 2023, 13:14, Politikë CNA

‘McGonigal’, nesër në interpelancë/ Rama

Në seancën plenare të së nesërmes Kryeministri Edi Rama do të përballet me Opozitën për skandalin “McGonigal”.

Kjo lëvizje e tij vjen pas kërkesës së deputetëve të Partisë Demokratike për zhvillimin e një interpelance urgjente për këtë çështje.

Interpelancë do të jetë pika e parë në rendin e ditës, për t’u ndjekur më pas nga një sërë projektligjesh dhe fjalimet e lira të deputetëve./CNA.al

‘McGonigal’, nesër në interpelancë/ Rama

Lajmet e fundit nga