LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazment Bardhi, hapa pas/ “I zgjat dorën” Berishës për bashkëpunim

31 Janar 2023, 22:32, Politikë CNA

Gazment Bardhi, hapa pas/ “I zgjat dorën” Berishës

Deputeti Gazment Bardhi ka bërë hapa pas dhe i ka zgjatur dorën Partisë Demokratike për t’u bashkuar.

Në një intervistë me Erla Mëhillin, Bardhi tha se problematika në PD duhet të marrë zgjidhje.

“Unë nuk mendoj as që jam shumica, as që jam pakica, nuk e fus veten te ky lloj diskutimi. Ajo që unë po them është që ne kemi një problematikë në Partinë Demokratike që është kthyer tashmë dhe në një çështje gjyqësore, e cila do të duhet të marrë zgjidhje edhe për faktin që grushtet institucionale brenda partive nuk mund të kthehen në model në një demokraci funksionale”, u shpreh ai.

Deputeti gjithahstu deklaroi se demokratët duhet ta lënë konfliktin mes tyre sepse nuk mund të shkojnë me statut dhe me vulë për të mundur Edi Ramën.

“Nuk mundet Edi Rama nëse ka tre vija më shumë apo tre vija më pak, por sigurisht që mundet nëse ke tre njerëz më shumë apo tre njerëz më pak”, theksoi Bardhi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga