LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PD e Berishës dhe Alibeajt “bëhen bashkë”/ Kërkojnë shkarkimin e Lindita Nikollës

31 Janar 2023, 18:52, Politikë CNA

PD e Berishës dhe Alibeajt “bëhen bashkë”/

28 deputetë të Partisë Demokratike kanë kërkuar shkarkimin e kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla.

Deputetët e grupit të drejtuar nga Sali Berisha dhe grupit të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, janë bashkuar për këtë çështje dhe i kanë dërguar shkresë Kuvendit për shkarkimin e Nikollës.

Në kërkesë thuhet se Nikolla mbylli seancën parlamentare pa debat për të mbrojtur kryeministrin Edi Rama nga akuzat për korrupsion me ish-zyrtarin e FBI-së, Lindita Nikolla.

Sipas 28 deputetëve, kryeparlamentarja ka vepruar në shkelje të rëndë të Kushtetutës së Shqipërisë dhe Rregullores së Kuvendit, duke iu mohuar deputetëve të drejtën për pyetje, për interpelancë dhe për të diskutuar lidhur me çështjet e përfshira apo të papërfshira në rendin e ditës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga