LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ merr vendimin, në tri bashki votim dhe numërim elektronik

1 Shkurt 2023, 10:55, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ merr vendimin, në tri bashki votim dhe

Zgjedhjet e 14 majit kanë vënë në lëvizje Komisionin qendror të Zgjedhjeve.

Sot KQZ ka vendosur të zbatojë procedurën për votimin dhe numërimin elektronik në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit për tri bashki.

Ky proces do të implementohet në Elbasan, Kamëz dhe Vorë, në 335 qendra votimi.

Në zgjedhjet e 25 prillit të 2021-shit, votimi elektronik u mbajt në Bashkinë e Vorës dhe në njësinë nr.10 në kryeqytet./CNA.al

Lajmet e fundit nga