LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazment Bardhi “tradhton” Bashën?/ Do shkoj në protestë me Berishën

31 Janar 2023, 22:45, Politikë CNA
Gazment Bardhi “tradhton” Bashën?/ Do shkoj në
Fotomontazh - sali Berisha, Gazment Bardhi dhe Lulzim Basha

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka shprehur mbështetje për protestën e thirrur më 11 shkurt nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

Ndonëse në protestat e mëparshme të PD nuk ma marrë pjesë, Bardhi tha në emisionin e Erla Mëhillit se do të jetë prezent në protestën e radhës.

“Nëse bëhet fjalë për skandalin McGonigal është kundër qeverisë dhe unë mbështes çdo protestë kundër qeverisë. Patjetër që do jem “, u shpreh ai.

Ndërkohë, më parë, deputeti i bëri thirrje Berishës që PD të bashkohet dhe të zgjidhë ngërçin mes tyre./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga