LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Patozi, kundër Berishës/ “Po shpërdoron institucionin e protestës”

1 Shkurt 2023, 12:13, Politikë CNA

Patozi, kundër Berishës/ “Po shpërdoron institucionin e

Themeluesi dhe ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka thënë se do të garojnë vetëm në zgjedhjet e 14 majit, pa koalicion.

Ai është shprehur kundër protestës së thirrur nga opozita, pasi sipas tij, nuk zgjidh asgjë një reagim i tillë.

Sipas tij, në Shqipëri ka një shpërdorim të institucionit të protestës nga Berisha.

“Shqipërisë i duhet dhënë një adresë e re opozitare. Duhet të ofrojmë një model të ri dhe vizion politik.

Mendoj se është më mirë të mos bëhet asnjë protestë.

Në Shqipëri kemi një shpërdorim të institucionit të protetës nga Berisha”, është shprehur Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga