LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizita në Uashington/ Këlliçi takim me kongresmenin e Miçiganit, ja çfarë u diskutua

1 Shkurt 2023, 11:46, Politikë CNA

Vizita në Uashington/ Këlliçi takim me kongresmenin e

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë në Uashington.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Këlliçi njofton diskutimin pozitiv me kongresmenin e Miçiganit, John Moolenar, lidhur me zgjedhjet e ardhshme lokale në Shqipëri.
Këlliçi shton më tej se zhvilloi takime të tjera me faktorë të politikës amerikane.

“Sot pata një diskutim shumë pozitiv me kongresmenin John Moolenar të Miçiganit lidhur me zgjedhjet e ardhshme lokale në Shqipëri dhe rëndësinë që kanë ato për të ardhmen e vendit. Gjithashtu, diskutuam për korrupsionin dhe aktualitetin politik të Shqipërisë, për të cilat ndamë pikëpamje të përbashkëta.

Këtë javë ndodhem në Washington DC për të zhvilluar takime të tjera me faktorë të politikës amerikane. Prandaj ju ftoj të jepni komentet tuaja në lidhje me çështjet që ju shqetësojnë dhe që mund t’i diskutojmë me miqtë tanë në SHBA”, shkruan Këlliçi./CNA.al

Vizita në Uashington/ Këlliçi takim me kongresmenin e

Lajmet e fundit nga