LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjekmarkaj si Luli, tallet me demokratët

6 Mars 2023, 17:15, Politikë CNA
Gjekmarkaj si Luli, tallet me demokratët
Agron Gjekmarkaj

Deputeti Agron Gjekmarkaj i ka nisur një letër kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Palokës.

Që në hyrje, ai tallet me njerëzit sepse thotë se unë kam ofruar dorëheqjen time nga postet që mbaja, ndërkohë që vazhdon të qëndrojë nënkryetar Parlamenti.

Edi Palokës me respekt! I dashur Edi po e vërtetë unë jam një nga ata që kam dhënë dorëheqjen time modeste nga funksionet e PD dhe po kaq ja kam kërkuar që ta bëjë atë edhe Lulzim Basha”, deklaron deputeti.

Ashtu si palaçot e tjerë të Lulzim Bashës, edhe Gjekmarkaj nuk ka ndonjë ndryshim sepse del e thotë që ka dhënë dorëheqjen, por karrigen e nënkryetarit të Kuvendit e mban që të marrë më shumë para, të ketë makinë, të ketë benefite, të përfitojë nga taksat e shqiptarëve.

Ai ka lënë postet që nuk merrte lekë, e ndërsa postet që merr para nuk i lëshon. Është njësoj si Luli që nuk lëshon vulën, nuk ka asnjë ndryshim. Sot deklaron se ka dhënë dorëheqjen, por për çfarë dorëheqje e ka fjalën, pasi ai dha dorëheqjen nga nënkryetar partie, por është nënkryetar Kuvendi.

Në fakt, posti i nënkryetarit të Kuvendit është i lidhur me postin e nënkryetarit të partisë. Në momentin që ti largohesh nga kryetari i partisë, duhet të lëshosh edhe vendin e nënkryetarit të Kuvendit, por Gjekmarkaj nuk e ka bërë dhe vazhdon të gënjejë publikisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga