LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Avokati i Alibeajt nuk heq dorë/ Kërkon rrëzimin e koalicionit Berisha-Meta

18 Mars 2023, 11:52, Politikë CNA

Avokati i Alibeajt nuk heq dorë/ Kërkon rrëzimin e koalicionit

Përfaqësuesi ligjor i kreut të grupit të “vulës”, Enkelejd Alibeajt, Indrit Sefa është shprehur se koalicioni i kreut të PD, Sali Berisha, Ilir Meta me 2 parti të tjera nuk duhet të regjistrohet në zgjedhje.

Sefa gjatë fjalës së tij në KQZ ka kërkuar të merren masa ndaj këtyre personave që e kanë sjellë këtë kërkesë.

“Ju konfirmoj që Partia Demokratike nuk ka bërë asnjë koalicion. Ështtë përdorur logo, emri dhe karakteristikat e Partisë Demokratike nga persona të paautorizuar dhe të palegjitimuar. Komisioneri duhet të konstatojë që kjo marrëveshje është bërë në mashtrim të ligjit dhe mashtrim të zgjedhësve. Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka paraqitur asnjë kërkesë për koalicion. Nuk është kush është ky person që e ka bërë këtë kërkesë. Komisioneri të marrë masa dhe të ndërmarrë të gjitha hapat ligjorë për të vendosur në vend drejtësinë.  Kjo kërkesë duhet rrëzuar”, tha Sefa./CNA

Lajmet e fundit nga