LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë/ Rama: Kemi zgjedhur 9 finalistët e garës

18 Mars 2023, 08:22, Politikë CNA

3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë/ Rama:

Këtë mëngjes të shtune, kryeministri e ka nisur me një lajm për të gjithë shqiptarët.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama njofton rezultatet e fazës së parë të garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë.

Kreu i qeverisë bën me dije se në këtë fazë ka pasur 86 aplikime dhe nga këta kanë dalë nëntë finalistët që do të konkurojnë në tre garat e fillim-majit në qytetet respektive.

Sipas Ramës, një pjesë e konsiderueshme e studiove që janë bërë pjesë e garës janë me prestigj të lartë në skenën bashkëkohore të arkitekturës.

"Mirëmëngjes!

Dhe me kënaqësinë e përmbylljes me sukses të fazës së parë të garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë, Korçë, ku nga 86 aplikimet e 41 studiove (studiot kanë aplikuar sipas dëshirës për 1, 2 apo 3 finale), mes të cilave një pjesë e konsiderueshme me prestigj të lartë në skenën bashkëkohore të arkitekturës, kanë dalë nëntë finalistët që do të konkurojnë në tre garat e fillim-majit në qytetet respektive, ju uroj një fundjavë të mbarë", thuhet në status./ CNA

3 stadiumet e reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë/ Rama:

Lajmet e fundit nga