LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj me 5 kokrra deputetësh, gëzon vendimin e gjykatës/ Lutet për mbështetje nga demokratët

3 Mars 2023, 20:36, Politikë CNA

Alibeaj me 5 kokrra deputetësh, gëzon vendimin e gjykatës/ Lutet

Enkelejd Alibeaj i grupit të përçarësve ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për çështjen e vulës.

Alibeaj, i cili ka mbetur me 5 kokrra deputetësh ka shprehur gëzim në rrjetet sociale për vendimin e gjykatës, që e quan ogur të mirë.

Ai kërkon nga demokratët që të bashkohen me të dhe të lënë mënjanë grindjet dhe mosmarrëveshjet.

“Vendimi i sotëm i Gjykatës së Apelit vjen si një ogur i mirë për demokratët, që prej më shumë se 1 viti po kalojnë një periudhë të vështirë.

Kjo është dita kur të gjithë ne, demokratët duhet të jemi më të bashkuar se kurrë për tu përballur me regjimin e Edi Ramës dhe të lëmë mënjanë grindjet dhe mosmarrëveshjet mes nesh të shkaktuara nga mentaliteti i vjetëruar i politikës shqiptare.

Ftojmë të gjithë demokratët që të lenë mënjanë pakënaqësitë dhe të jemi bashkë në përballjen e 14 Majit. Me kandidatët më të mirë që nuk vendosin interesin personal të askujt mbi interesin e demokratëve.

Nuk është ditë triumfi për askënd. Është ditë reflektimi i thellë, për ato që kemi kaluar dhe për të përballuar të ardhmen, që nuk është e thjeshtë, por as e pamundur.

Për tu dhënë shqiptarëve ditë më të mira”, shkruan ai./ CNA.al

Alibeaj me 5 kokrra deputetësh, gëzon vendimin e gjykatës/ Lutet

Lajmet e fundit nga