LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotolajm/ Ja çfarë mbeti nga protesta

3 Mars 2023, 14:59, Politikë CNA

Fotolajm/ Ja çfarë mbeti nga protesta

Ditën e sotme u mbajt protesta e thirrur nga Partia Demokratike përpara kryeministrisë.

Protesta, e cila filloi më orën 12.00, zgjati për rreth 2 orë ku shumë protestues ngritën zërin dhe i kërkuan llogari kryeministrit Edi Rama për përfshirjen e tij në skandalin “McGonigal”.

Qindra protestues së bashku me përfaqësues dhe deputetë të Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë kërkuan dorëheqjen e Edi Ramës.

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, përgjatë fjalës së tij u ka bërë thirrje qytetarëve që t'i bashkohen revolucionit dhe të luftojnë për të ardhmen e tyre.

Me qytetarë të cilët mbanin pankarta në duar dhe me thirrjet për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij, protesta ka përfunduar.

Ajo çfarë shihet të ketë mbetur tashmë pas përfundimit të protestës, janë rrugët e boshatisura të kryeqytetit dhe punonjësit, të cilët po mbledhin podiumin dhe pajisjet e mbetura pas për organizimin e protestës./CNA.al

Lajmet e fundit nga