LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apeli jep vendimin/ Vula e PD-së rikthehet për shqyrtim në Gjykatën e Faktit

3 Mars 2023, 18:56, Politikë CNA

Apeli jep vendimin/ Vula e PD-së rikthehet për shqyrtim në

Pas dy orësh e 30 minutash, Gjykata e Apelit ka dalë me një vendim përsa i përket çështjes së vulës së Partisë Demokratike.

Apeli ka kthyer për rishqyrtim në Gjykatën e Faktit çështjen e vulës me trupë tjetër gjyqtarësh.

Vendimi i sotëm pritej të zgjidhte ngërçin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke përcaktuar se cili nga kampet do të regjistrohej për zgjedhjet vendore nën siglën e PD-së.

Çështja u shqyrtua nga Elona Mihali si relatore dhe me anëtarë gjyqtarët Irida Kacerja e Astrit Kalaja.

Në seancë ishin të pranishëm edhe dy përfaqësues të ambasadës amerikane. Seanca e sotme zgjati për rreth 8 orë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga