LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

4 milionë pasagjerë në aeroportin “Nënë Tereza”/ Rama: Rekord absolut

11 Gusht 2023, 22:31, Politikë CNA
4 milionë pasagjerë në aeroportin “Nënë
Kryeministri Edi Rama

Në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës “Nënë Tereza” kanë udhëtuar 4 milionë pasagjerë.

Këtë shifër udhëtarësh e ka konfirmuar mbrëmjen e kësaj të premteje kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverisë deklaron se në aeroportin “Nënë Tereza” është arritur një rekord absolut që premton kapërcimin e tavanit të 6 milionë pasagjerëve deri në fund të këtij viti.

Ai thekson se në vitin e parë të mandatit në këtë aeroport kalonin rreth 350 mijë pasagjerë në vit dhe tashmë është regjistruar një ngritje e jashtëzakonshme.

“4 milionë pasagjerë në Aeroportin “Nënë Tereza” janë një rekord absolut, i cili flet më shumë se 1 milionë fjalë për transformimin në vazhdim të Shqipërisë dhe një arritje e jashtëzakonshme, që premton kapërcimin e tavanit të 6 milionë pasagjerëve deri në fund të këtij viti, çka do të thotë aeroporti kampion në një rajon ku e kemi nisur ngjitjen nga vendi i fundit, me rreth 350 mijë pasagjerë në vit, kur morëm mandatin e parë për të rilindur Shqipërinë”, shkruan kryeministri./ CNA

4 milionë pasagjerë në aeroportin “Nënë

Lajmet e fundit nga