LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy operacione të suksesshme/ Balla falenderon drejtorin e Policisë së Vlorës

10 Gusht 2023, 19:52, Politikë CNA
Dy operacione të suksesshme/ Balla falenderon drejtorin e Policisë
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe drejtori i Policisë Vlorë, Ermal Muçaj

Policia e Vlorës ka kryer me sukses dy operacione, të cilat kanë goditur rastin e një armëmbajtjeje pa leje dhe kapjen e 2 minave me telekomandim.

Për këto operacione ka ardhur edhe reagimi i ministrit të Brendshëm, Taulant Balla, i cili ka falenderuar Drejtorin e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, Ermal Muçaj.

Ju lutem mos e ulni ritmin që keni dhe këtë standard që po vendosni. Dua ta falënderoj Drejtorin, 2 nëndrejtorët dhe secilin prej efektivëve e oficerëve të përfshirë në këto goditje të njëpasnjëshme të krimit të organizuar dhe sigurisë publike”, u shpreh ministri.

Këtë mesazh falenderues, Balla e bëri gjatë një takimi në Vlorë me Ermal Muçajn dhe zyrtarë të tjerë të policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga