LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli në shërbim të inceneratorëve/ Vazhdon skemën e kullave

8 Gusht 2023, 14:55, Politikë CNA

Luli në shërbim të inceneratorëve/ Vazhdon skemën e

Kreu i PD-së së vulës Lulzim Basha, po kryen më së miri detyrën për të cilën shquhet, të qënit marionetë.

Ditëve të fundit mediat e inceneratorëve po jehonizojnë lejen e ndërtimit për një kullë mbas TKOB, si një mënyrë për të hequr vëmendjen nga çështja e inceneratorëve dhe për të venitur këtë aferë në sytë e publikut.

Basha duket se po i mban ison këtyre mediave.

PD-ja e Lulit ka dorëzuar sot një kallëzim në SPAK, në lidhje me kullën që pritet të ndërtohet mbas TKOB duke e cilësuar si një mal korrupsioni në qendër të Tiranës.

Vetë Luli përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se mbështetja pa kushte ndaj drejtësisë është dëshmi e vullnetit tonë për të inkurajuar transparencën mbi lidhjet mes korrupsionit politik, krimit ekonomik dhe krimit të organizuar.

“Për Partinë Demokratike lufta ndaj korrupsionit është e panegociueshme. Ne jemi të vendosur të përballemi me cilindo që ka shkelur besimin e qytetarëve për t’i hapur rrugë interesave korruptive dhe klienteliste, të cilat janë një kërcënim për mirëqenien e shqiptarëve.

Kallëzimi i sotëm në SPAK i malit të korrupsionit në qendër të Tiranës, është provë e besimit të Partisë Demokratike ndaj institucionit më të rëndësishëm të akuzës. Mbështetja pa kushte ndaj drejtësisë është dëshmi e vullnetit tonë politik për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe për të inkurajuar transparencën mbi lidhjet e dukshme dhe të padukshme mes korrupsionit politik, krimit ekonomik dhe krimit të organizuar.

Askush nuk mund të jetë mbi ligjin!”-shkruan Basha./CNA

Lajmet e fundit nga