LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fredi Beleri, në qeli/ Paralajmërohet protestë të hënën në Himarë

10 Gusht 2023, 17:47, Politikë CNA
Fredi Beleri, në qeli/ Paralajmërohet protestë të
Fredi Beleri

Fredi Beleri, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës në zgjedhjet e 14 majit, ndodhet në qeli që prej 3 muajsh nën akuzat e korrupsionit në zgjedhje.

Greqia dhe mbështetësit e Fredi Belerit nuk e kanë pritur mirë arrëstimin e tij dhe mbajtjen në qeli.

Zyertarë dhe institucione greke kanë kërkuar herë pas here lirimin e kryebashkiakut të Himarës.

Të gjendur përballë faktit se Fredi Beleri vijon të qëndrojë në “arrest me burg”, mbështetësit e tij kanë paralajmëruar një protestë.

Ajo do të mbahet të hënën e 14 gushtit, në orën 18:00, jashtë zyrës së Omonias në Himarë.

Protesta ka si qëllim kërkesën për lirimin e menjëhershëm, betimin & marrjen e detyrës të Kryetarit të Zgjedhur të Bashkisë Himarë nga Fredi Beleri./ CNA

Fredi Beleri, në qeli/ Paralajmërohet protestë të

Lajmet e fundit nga