LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj kurdis sulm ndaj Ramës?/ Reagon kryebashkiaku: Mendja është gjë e madhe

11 Gusht 2023, 22:16, Politikë CNA
Veliaj kurdis sulm ndaj Ramës?/ Reagon kryebashkiaku: Mendja
Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Gazetari Armand Shkullaku ka analizuar ditën e sotme qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për kullën “Mali i Tiranës” dhe ka ngritur aludimet se debati për këtë ndërtesë është krijuar si sulm nga një person që synon betonizojë të ardhmen e vet politike.

Këto aludime, Syri TV i ka lidhur me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, ndërsa ka ardhur edhe një reagim nga ky i fundit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Veliaj shprehet se pretendimet janë ngritur nga truri i kalbur i opozitarizmit.

Duke cituar Ramën, ai deklaron se opozitës vesi do t’i dalë vetëm me shpirtin.

“Për të ndihmuar edhe ata të paktët që s’e kanë kuptuar se ku është katandisur truri i kalbur i opozitarizmit në këtë vend, u sugjeroj të mbyllin hundët dhe lexojnë artikullin e mëposhtëm! Nuk thonë kot tironsit menia gjo e modhe dhe mirë e kishte Edi Rama sot, vesi këtij soji të ulët do i dalë veç me shpirtin”, shkruan Veliaj./ CNA

Veliaj kurdis sulm ndaj Ramës?/ Reagon kryebashkiaku: Mendja

Lajmet e fundit nga