LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skenat erotike në “Fifty Shades of Grey”/ Aktorja: Po ta dija, nuk do e kisha pranuar rolin

28 Qershor 2022, 22:43, Lifestyle CNA

Skenat erotike në “Fifty Shades of Grey”/ Aktorja: Po ta dija,

Aktorja e njohur Dakota Johnson, e cila u bë e njohur me rolin e saj si Anastasia Steel, në filmin “Fifty Shades of Grey”, ka treguar gjatë një interviste për “Vainity Fair” se u bënë  disa ndryshime gjatë rrugës në realizimin e filmit.

Dakota u shpreh se nëse do e dinte se çfarë do ndodhte më pas ajo nuk do e kishte pranuar rolin.

”Unë jam një person seksual, dhe kur jam e interesuar për diçka, dua të di shumë për të”, u shpreh ajo. “Kjo është arsyeja pse bëra ato filma lakuriq. U regjistrova për të bërë një version shumë të ndryshëm të filmit që përfunduam duke bërë”, tha Dakota.

Kur u pyet se kush ishte problemi, studioja apo regjisori, ajo u përgjigj se ishte gjithashtu autorja e librave. Kjo e fundit pati mjaft ndikim në ecurinë e filmave.

“Ajo kishte shumë kontroll, gjatë gjithë ditës, çdo ditë, dhe ajo thjesht kërkoi që disa gjëra të ndodhin,” tha Johnson. “Kishte pjesë të librave që thjesht nuk do të funksiononin në një film, si monologu i brendshëm, i cili ndonjëherë ishte tepër i lezetshëm. Nuk do të funksiononte të thuash me zë të lartë. Ishte gjithmonë një betejë. Gjithmonë. Isha e re. Unë isha 23. Kështu që ishte e frikshme. Thjesht u bë diçka e çmendur. Kishte shumë mosmarrëveshje të ndryshme. Unë nuk kam qenë në gjendje të flas për këtë, sepse ata dëshironin të promovonin filmin në mënyrën e duhur, dhe unë jam krenare për atë që kemi bërë në fund të fundit dhe gjithçka rezultoi ashtu siç ishte menduar, por ishte e ndërlikuar.”

Johnson tha për Vanity Fair se nuk është penduar për realizimin e filmit.

“Nuk mendoj se ndjej keqardhjeje. Sikur ta dija… Nëse do ta kisha ditur në atë kohë se si do të ishte, nuk mendoj se dikush tjetër do ta kishte bërë. ‘Por jo, nuk jam penduar për këtë”, ka deklaruar aktorja./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga