LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të zhdukni njollat nga këmishat e bardha/ Truku me produkte natyrale

28 Qershor 2022, 19:52, Lifestyle CNA
Si të zhdukni njollat nga këmishat e bardha/ Truku me produkte
Foto ilustruese

Shpesh, larja e rrobave në lavatriçe nuk mjafton për të eliminuar njollat apo për të  ruajtur bardhësinë e këmishave dhe rrobave të tjera të bardha.

Është e vështirë që këmishat e bardha të dalin nga lavatriçja me ngjyrën që kishin kur u blenë por me këtë truk nuk do të jetë e pamundur.

Truku qëndron në aftësinë për të përdorur mjetet që kemi në shtëpi dhe që janë substance natyrale.

Vendosni këmishën në ujë të ftohtë me uthull të bardhë, për 5 litra ujë nevojitet gjysmë gote uji uthull.

Lërini për pak kohë në ujë rrobat mund t’i kaloni në lavatriçe për tu larë në 30 gradë dhe do të mahniteni dhe ju vetë nga rezultati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga