LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Princi Charles merr dhuratën e “çmendur” nga sheiku

28 Qershor 2022, 21:23, Lifestyle CNA

Princi Charles merr dhuratën e “çmendur” nga sheiku

Trashëgimtari i fronit të Mbretërisë së Bashkuar, Princi Charles thuhet se ka marrë një valixhe me 1 milion euro para cash si dhuratë nga një politikan kontrovers nga Katari. 

Sipas mediave britanike në këtë donacion bamirësie u respektuan të gjitha procedurat e nevojshme. Fondet u morën nga Fondi Bamirës i Princit të Uellsit, qëllimi i deklaruar i të cilit është “të transformojë jetët dhe të ndërtojë komunitete të qëndrueshme”, duke dhënë grante për kauza të mira në fusha të tilla si arsimi, shëndetësia dhe përfshirja sociale.

Mbretërve u ndalohet të shkëmbejnë dhurata në para të gatshme, në lidhje me një angazhim ose detyrë zyrtare sipas politikës së dhuratave mbretërore. Ata mund të pranojnë një çek ose shuma të parash në emër të një bamirësie./ CNA.al

Lajmet e fundit nga