LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shkujdesur në ishullin e izoluar grek, dalin fotot nga pushimet e Boris Johnson

16 Gusht 2022, 13:32, Lifestyle CNA

I shkujdesur në ishullin e izoluar grek, dalin fotot nga pushimet e Boris

Boris Johnson ka vendosur të pushojë në Greqi, edhe pse qytetarët në Britani e akuzojnë se ka lënë vendin “pa kokë” në javët e fundit të administratës së tij.

Mediat britanike kanë ndarë foto të ish-kryeministrit britanik me familjen e tij në një ishull të izoluar në Evia të Athinës.

Vendasit e habitur se si Johnson e kishte gjetur atë vend "të shkretë” thanë se ai dukej i shkujdesur ndërsa lexonte librin, kurse djali i tij 2-vjeçar luante aty pranë.

Një pushues tha: Unë nuk e kam idenë se si Boris e gjeti atë plazh, edhe vendasit që kanë jetuar këtu për vite nuk e dinë atë.

Kryeministri ishte parë më herët duke mbërritur në aeroportin e Athinës në fundjavë dhe duke i mbajtur çantën fëmijës./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga