LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Shtëpitë e 'luksit' dje dhe sot

20 Korrik 2022, 09:09, Lifestyle CNA

Foto/ Shtëpitë e 'luksit' dje dhe sot

Në ditët e sotme koncepti për shtëpitë e luksit ka ndryshuar pasi një shtëpi e tillë përfytyrohet të jetë shumë e madhe, me disa tualete, disa dhoma, palestër të brendshme, pishinë të jashtme etj.

Por vite më parë shtëpitë e 'luksit' ofronin një tjetër pamje.

Në fotot që ka publikuar Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave pasqyrohen disa shtëpi me emër në qytetin e Shkodrës brenda të cilave spikatin punimet në tavane, sergjenet, oxhaqet dhe shumë objekte të tjera të gdhendura në dru.

Më poshtë po sjellim galerinë e fotove të shtëpive të dikurshme të “luksit”./CNA.al

Lajmet e fundit nga