LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Si të heqim njollat e verës/ Disa mënyra praktike dhe të shpejta

19 Korrik 2022, 12:25, Lifestyle CNA
Si të heqim njollat e verës/ Disa mënyra praktike dhe të
Njolla

Një gotë e mirë vere është një nga kënaqësitë më të mëdha në jetë, sidomos pas një dite të lodhshme. Por kjo derisa ajo nuk derdhet dhe lë njollë në çdo gjë që keni përpara. Në momentin që ajo derdhet çdo gjë kthehet në një makth të vërtetë. Por strategjitë e mëposhtme do t’iu vijnë në ndihmë që t'i largoni këto njolla lehtë dhe shpejt.

Qumështi

Zhyteni materialin e njollosur në qumësht për një orë dhe pasi ta hiqni lajeni me sapun.

Verë të bardhë dhe sodë buke

Materialin e njollosur vendoseni në një enë me verë të bardhë. Pastaj, hidhni sodë buke dhe ujë.

Kripë, ujë të vluar dhe uthull

Futeni materialin në ujë të ftohtë dhe mbulojeni me kripë derisa materiali të marrë ngjyrën rozë. Pastaj, hidhni ujë të vluar dhe lëreni materialin të qëndrojë në uthull për një kohë.

Krem për rrojë

Me një sasi të kremit për rrojë e pastroni njollën në material dhe  më pas e pastroni me ujë të nxehtë. Thoni lamtumirë njollës tashmë./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga