LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për të udhëtuar vetëm

29 Prill 2023, 22:36, Kuriozitete CNA

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për
 

Shumica e guidave sugjerojnë vende ku mund të udhëtoni me familjen, shoqerinë apo me njeriun e zemrës.

Por “Time Out” tashmë ka menduar edhe për beqaret apo njerëzit introvert të cilët preferojnë të shijuarit e një udhëtimi vetëm.

Destinacionet të cilat mund të udhëtoni vetëm nisin nga ujërat e kristalta të Karaibeve tek qytetet e vjetra të Europës.

Më poshtë janë renditur 12 vendet ideale për të kalura pushime  “të vetmuara”.

1.  Islanda

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

2.  Bregu Lindor Australi

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

3.  Ruanda

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

4.  Paqësor Veriperëndimor, SHBA dhe British Columbia, Kanada

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

5.  Portugalia

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

6.  Guatemala

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

7.  Slloveni

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

8.  Zelanda e Re

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

9.  Irlanda

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

10.  Japonia

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

11.  Ishujt grekë

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

12.  Kuba

Nga Karaibet në Europë/ 12 vendet më të mira për

 

 

Lajmet e fundit nga