LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një "arratisje" pa shumë kosto/ Zbuloni 10 vendet europiane ku mund të kaloni pushimet

16 Prill 2023, 13:16, Kuriozitete CNA

Një "arratisje" pa shumë kosto/ Zbuloni 10 vendet europiane
Duke qenë se kostoja e jetesës së fundmi është rritur ndjeshëm lind nevoja për të gjetur një vend ku mund të kalojmë pushimet ose të bëjmë një pushim të shkurtër nga puna e përditshme dhe rutina pa harxhuar shumë para.

Sipas Time Out, Varshava e Polonisë ishte kryeqyteti evropian më i përballueshëm për një pushim në qytet, me një kosto totale prej 161,67 £ (184 €).

Më pas vjen, Madridi, me bulevardet e tij elegant, parqet e harlisur dhe muzetë e artit evropian. Madridi me siguri do të pushtojë zemrën tuaj me një çmim total prej 184,80 £ (210 €).

Vendi i tretë në listë shkoi në Sofje, Bullgari, me fluturime, ushqim dhe një qëndrim në hotel që shkojnë në një kosto totale prej 200,58 £ (228 €). 

Më poshtë gjeni 10 kryeqytetet evropiane më të lira për të kaluar pushimet tuaja:

Varshavë , Poloni
Madrid, Spanjë
Sofje, Bullgari
Riga, Letoni
Pragë , Republika Çeke
Budapest , Hungari
Vjenë , Austri
Berlin , Gjermani
Bukuresht, Rumani

07:59 Kuriozitete sara novak

Si evoluuan njerëzit?

Rreth 6-8 milionë vjet më parë, në thellësi të pyjeve ...

Lajmet e fundit nga