LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 7-vjeçares nga oficeri i policisë/ Prokuroria e Vlorës kërkon ashpërsim masash për Arjan Tasen

4 Gusht 2022, 14:15, Kronika CNA
Vrasja e 7-vjeçares nga oficeri i policisë/ Prokuroria e Vlorës
Foto ilustruese

Prokuroria e Vlorës pritet që të ashpërsojë akuzën ndaj oficerit Arjan Tase, i cili i mori jetën 7-vjeçares Jonada Avdia, pasi e përplasi me skaf në breg të detit.

Mësohet se Prokuroria kërkon që Tase të gjykohet për veprën penale "Vrasje me dashje" dhe jo siç është parashikuar më herët për "Vrasje nga pakujdesia". 

Ngjarja tronditëse, ndodhi dy ditë më parë, në Plazhin e Potamit, ku Arjan Tase, teksa kryente manovrime të rrezikshme me skafin e tij në breg të detit, përplasi vogëlushen Jonada Avdia, e cila ndërroi jetë në vend.

Tase ka një të shkuar të errët, pasi më parë është akuzuar për shpërdorim detyre, akuzohej se ka lejuar kultivimin e kanabisit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga