LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I mori jetën 7 vjeçares para hotelit të deputetit socialist/ Si tentoi të arratiset Arjan Tase pas ngjarjes

2 Gusht 2022, 19:16, Kronika CNA
I mori jetën 7 vjeçares para hotelit të deputetit socialist/ Si
Arjan Tase

Gazetarja Anduena Llabani ka zbukuar detaje të reja për ngjarjen tronditëse në Potam të Himarës, ku efektivi i policisë Arjan Tase, i mori jetën një vajze të mitur pasi e përplasi me skaf.

Llababani tregon se ngjarja ka ndodhur përpara hotelit të deputetit socialist Damian Gjiknuri.

Pas ngjarjes autori ka tentuar të largohet nga vendngjarja duke dashur të përfshirë të tjerë persona.

Ka qenë një punonjës policie që ka ngritur armën duke e ndalur të largohet.

"Ngjarje e sotme ne Potam te Himares me protagonist nje punonjes i policise se shtetit, ka ndodhur perpara hotelit te deputetit socialist Damian Gjiknuri. 

Por enigmes se ngjarjes se trisht me humbjen e nje jete te nje vajze 7 vjece dhe arsyet pse ndodhi ajo, do ti jap pergjigje deshmia e autorit por dhe analizat qe do percaktojne gjendjen e tij fizike: I dehur apo i droguar e drejtonte skafin ish punonjesi i policise se shtetit?

Ne momentin e ngjarjes deshmitaret e shumte kane pare levizjet e autorit dhe personave te tjere qe tentuan te mbajne ate ne breg edhe pse qendrimi tij me shume se indiferent tregonte nje vet-besim. Deshmitaret na thane se pak minuta pas tragjedise  autori vrasjes -polic,  tentoi te largohet nga vendi, duke dashur te perfshije te tjere persona ne ngjarje. Deshimitaret kane pare nje punonjes policie te ngre armen ndaj tij duke e ndaluar te largohet. paralajmerimi ka qene : "Mos leviz " ndryshe do ta bente  gomonen vrima vrima", thekson Llabani./CNA.al

Lajmet e fundit nga