LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më përdhunoi duke më kërcënuar”/ Rrëfehet 30-vjeçarja e mbajtur peng

2 Gusht 2022, 09:25, Kronika CNA

“Më përdhunoi duke më kërcënuar”/

30-vjeçarja e zhdukur nga Durrësi është mnbajtur që me 25 korrik 2022 peng nga një 32-vjeçar.

Nuk dihet se si ka mundur të largohet nga pengmarrësi, por mbrëmjen e kaluar ajo i ka rrëfyer policisë, se fillimisht është mbajtur në një banesë.

Ndër të tjera ajo ka thënë se është përdhunuar nën kërcënimin e një thike nga Musakaj.

Gjithashtu, sipas saj, Musakaj është kërcënuar me jetën e familjarëve.

“Më përdhunoi duke më kërcënuar”/

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë, për veprat penale 'Heqja e paligjshme e lirisë', 'Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë' dhe 'Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura', shtetasin Marius Muskaj, 32 vjeç, banues në Lushnjë, i dënuar më parë për veprën penale 'Heqja e paligjshme e lirisë'.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pas kallëzimit të shtetasve T. D., 36 vjeç dhe E. D., 30 vjeç (bashkëshortë), banues në Durrës, të cilët mbrëmjen e djeshme kanë denoncuar se shtetasi M. M. i ka hequr lirinë në mënyrë të paligjshme shtetases E. D., duke e mbajtur me forcë për disa ditë në një hotel, e ka detyruar për të bashkëjetuar dhe ka kryer marrëdhenie seksuale me dhunë me të, nën kërcënimin e një thike dhe duke e kanosur për jetën e familjarëve të saj.          

Shtetasja E. D. ishte shpallur e humbur, pasi më datë 25.07.2022, në Komisariatin e Policisë Durrës, bashkëshorti i saj, shtetasi T. D. ka kallëzuar se ajo ishte larguar nga banesa dhe nuk ishte kthyer më.”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga