LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E përndiqte, ofendonte dhe kërcënonte shtetasen në rrjetet sociale/ E pëson keq 28-vjeçari

4 Gusht 2022, 11:13, Kronika CNA
E përndiqte, ofendonte dhe kërcënonte shtetasen në rrjetet
Foto ilustruese

Policia ka arrestuar shtetasin me inicialet R.M., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi një shtetase ka kallëzuar se 28-vjeçari e përndiqte, e kishte goditur me biçikletë dhe më pas e ofendonte dhe e kërcënonte në rrjetet sociale me llogari false.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Kompjuterik në DVP Tiranë, pas kallëzimit të bërë nga shtetasja L. S., se një shtetas e kishte goditur me biçikletë dhe më pas e kishte kanosur dhe ofenduar në rrjete sociale, organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. 

Në kuadër të operacionit policor të koduar "Threat" u ndalua shtetasi:      

- R. M., 28 vjeç, banues në Tiranë. 

Pas verifikimeve të kryera nga specialistët e Krimit Kompjuterik ka rezultuar se ky shtetas, më datë 28.07.2022, ka goditur me biçikletë shtetasen L. S. dhe më pas i ka dërguar mesazhe ofenduese dhe e ka kanosur atë, nëpërmjet llogarive false në rrjetet sociale”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga