LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në aksin Gjirokastër-Tepelenë/ Plagosen 4 persona

3 Gusht 2022, 20:12, Kronika CNA
Aksident i rëndë në aksin Gjirokastër-Tepelenë/
Foto nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë.

Si pasojë katër persona kanë mbetur të plagosur përfshirë drejtuesit e mjeteve.

Aksidenti ka ndodhur në urën e Kardhiqit, në kthesën që të çon drejt rrugës së re për në Sarandë, ku një automjet "Mercedez-Benz" i ka prerë rrugën një automjeti tjetër.

Drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerët e lënduar janë dërguar në spitalin e Gjirokastrës për mjekim të specializuar.

Policia rrugore ndodhen në vendin e ngjarjes për të zbardhur shkaqet e aksidentit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga