LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodiana Lala zbërthen detaje/ “Nuk janë vetëm 6, Artan Tafani ka folur për 20 vrasje”

28 Shtator 2023, 22:03, Kronika CNA

Klodiana Lala zbërthen detaje/ “Nuk janë vetëm 6, Artan

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje nga arrestimi i Artan Tafanit, të penduarit të drejtësisë që zbardhi 6 vrasje.

Lala tha se policia përdori për herë të parë pajisjen IMSI Catcher për të kapur Tafanin, i cili u lokalizua në një hotel në zonën e Lushnjes.

“Për herë të parë policia shqiptare përdori IMSI Catcher për ta identifkuar dhe e identifikoi në një hotel në zonën e Lushnjes. Nga ky moment u shoqërua dhe u vu përpara faktit që ishte i dyshuari kryesor për vrasjen e Alban Semakut që dikur ka qenë pjesë e bandës së Aldo Bares”, u shpreh ajo.

Gazetarja deklaroi në emisionin e Fevziut se Tafani ka folur për 20 vrasje, ndonëse janë zbardhur vetëm 6 porej tyre deri më tani.

“Flimisht i kundështoi por kur prokurorët i vunë një pamje filmike ku e kishte marrë viktimën në shtëpinë e vetë, pra e kishte pritur përjashta dhe e kishte shoqëruar në drejtim të Peqinit ku i gjet i vrarë, pranoi të bashkëpunonte dhe në fakt ka rrëfyer jo vetëm 6 vrasje që mendohet se janë zbardhur. Ka rrëfyer shumë, 6 janë me autorësi dhe disa atentate te tjera. Po ka rrëfyer të paktën te rreth 20 vrasje për të cilat është duke u punuar. Ka dijeni për disa prej tyre”, theksoi Lala./ CNA

Lajmet e fundit nga