LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen 6 vrasje/ Ekzekutohen 12 urdhër-arreste, 4 persona në kërkim

28 Shtator 2023, 10:17, Kronika CNA

Zbardhen 6 vrasje/ Ekzekutohen 12 urdhër-arreste, 4 persona në

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku u shpreh për megaoperacionin e ditëve të fundit se janë zbardhur 6 vrasje, si dhe 5 shpërthime me eksploziv, 3 vjedhje me dhunë, 3 tentativë raste për kryerje vrasje, 1 rast kanosje polici. 

Ai shtoi se janë zbardhur edhe 2 vrasje të kryera në Greqi.

Rrumbullaku bëri me dije se deri më tani janë ekzekutuar 12 urdhra-ndalimi, nga 16 urdhër-arreste të lëshuara, 4 persona janë ende në kërkim. Megaoperacioni është zhvilluar në qytetet si Tepelenë, Peqin, Korçë, Elbasan e Athinë. 

Zbardhja e ngjarjeve të bujshme është bërë pas dëshmive të Artan Tafanit, anëtar i bandës së Laert Haxhisë, bashkëpunëtor i drejtësisë. 

Të arrestuar
Artan Tafani
Erisiana Abedini  
Lulzim Spahia
Ligor Romaçka
Bujar Abedini
Bledar Berberi
Mariglen Topuzi
Enriko Xhahysa
Klea Xhafo
Idriz Manaj
Fatjon Veliu 
Leart Haxhiu

Në kërkim 
Lorenc Lala 
Firdeus Berberi  
Kristi Bizheku 

Ederin ÇaushiLajmet e fundit nga