LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja dhe plagosja në Dukagjin/ Shpallen në kërkim 4 autorët

28 Shtator 2023, 07:56, Kronika CNA
Vrasja dhe plagosja në Dukagjin/ Shpallen në kërkim 4
Foto ilustruese

Policia  e Shkodrës po punon për zbardhjen e vrasjes dhe plagosjes në Dukagjin, ku mbeti i vrarë, Z.G 74 vjeç dhe mbeti i plagosur Gj.G, 43 vjeç.

Sipas burimeve nga grupi hetimor mësohet se 4 autorët e dyshuar të përfshirë në ngjarje janë shpallur në kërkim.

Bëhet fjalë për shtetasit, M.Q, E.N, K.Dh, Ç.S.

Këtas shtetas akuzohen për veprat penal “Vrasje me paramendim” e kryer në bashkëpunim dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve të zjarrit dhe municionit”.

Forcat e policisë po kryejnë kontrolle në të gjitha pikat për të kapur autorët./ CNA

 

Lajmet e fundit nga