LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasje në Tepelenë, Peqin, Korçë e Athinë, policia godet bandën e Laert Haxhiut (Bilanci i krimeve)

28 Shtator 2023, 09:54, Kronika CNA

 

Vrasje në Tepelenë, Peqin, Korçë e Athinë, policia

Banda e Laert Haxhiut, e cila ka kryer një sërë krimesh, është goditur nga Policia e Shtetit, pas hetimeve të prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme. I penduari i drejtësisë është Artan Tafani, i cili i u "zbërthye" para hetuesve duke treguar krimet makabre nga vrasjet, te atentatet me eksploziv apo vjedhjet me dhunë.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se bëhet fjalë për 16 ngjarje për të cilat janë akuzuar dhe dyshohen 16 persona, ndaj të cilëve janë nxjerrë dhe urdhrat e ndalimit.

Banda e Lart Haxhiut akuzohet për:

Dy vrasje në Peqin;

- një vrasje në Tepelenë;
- një vrasje në Korçë;
- dy vrasje në Athinë;
- një tentativë vrasje në Lushnjë;
- shkatërrim prone me eksploziv 5 herë;
- vjedhje me dhunë 2 herë;
- 3 raste sigurim kushtesh dhe mjetesh për vrasje.

 

Lajmet e fundit nga