LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacion në kufirin greko-shqiptar/ Kapen 18 emigrantë

28 Shtator 2023, 20:26, Kronika CNA

Operacion në kufirin greko-shqiptar/ Kapen 18 emigrantë

Një operacion është zhvilluar ngfa autoritetet greke në kufirin greko-shqiptar, konkretisht në Kostur.

Kanë qenë autoritetet shqiptare ato të cilat kanë njoftuar shtetin fqinj për një pengmarrje klandestinësh.

Ndërkohë, policia greke ka kapur 18 emigrantë të paligjshëm dhe i ka shoqëruar ata në stacionin e Kosturit.

Gjatë operacionit, janë sekuestruar 1 kallashnikov, krehër, fishekë, shpata dhe thika.

Autoritetet greke dhe shqiptare po vijojnë hetimet në lidhje me këtë rast./ CNA

Lajmet e fundit nga