LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Laert Haxhiu, autor i dy vrasjeve në Greqi/ Rrumbullaku jep detaje nga çështja e ekstradimit

28 Shtator 2023, 10:53, Kronika CNA
Laert Haxhiu, autor i dy vrasjeve në Greqi/ Rrumbullaku jep detaje nga
Laert Haxhia

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, në konferencën për mediat dha detajet për megaoperacionin "Never Forget", u shpreh se Laert Haxhiu rezulton të jetë organizatori dhe porositësi i dy vrasjeve të ndodhura në Greqi.

“Ai është organizatori dhe porositësi i vrasjes në Athinë të Lulzim Qorrit dhe Dikens Halili. Të dhënat do t'u çohen autoriteteve në Athinë”, tha Rrumbullaku. 

Për çështjen e ekstradimit të Haxhiut, Rrumbullaku theksoi se janë në komunikime të vazhdueshme me zyrën e Interpolit dhe se kanë besim se mund të arrijnë një zgjidhje pavarësisht problematikave që kanë mes dy vendeve.

"Jemi ne komunikime të vazhdueshme me zyrën e Interpolit, kemi besim se mund ta arrijmë, pavarësisht problematikave që kemi pasur mes dy vendeve. Jemi në bashkëbisedime për të zgjidhur problemin e çështjeve të ekstradimit me Greqinë, por edhe për raste të tjera për të gjithë shtetasit shqiptarë", u shpreh kreu i Policisë. 

 

 

Lajmet e fundit nga